Dnes je: Pátek 19.07.2024 Svátek má: Čeněk

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

Cesta otevřena!

Jistě neušlo vaší pozornosti, že po mnoha měsících (od 1. dubna) se podařilo konečně zprovoznit rekonstruovanou silnici 1/19, které vede naší obcí tranzitní dopravu směrem na Havlíčkův Brod či opačně do Žďáru. Přes občas více než dílčí, tedy mnohdy spíše velké problémy se nyní po novém povrchu dá jezdit, což konečně zrušilo nelegální cesty cyklostezkou či přes Peperek. Ač obec neměla s rekonstrukcí nic společného (není investorem), děkujeme za vaši trpělivost! Věříme, že těm, kteří to opravdu potřebovali bylo příjemné, že jim dodavatel stavby zajistil povolenky vjezdu.
Za zmínku stojí snad to, že v rámci prací na této komunikaci dokázala obec v místní části Horní Hamry zrekonstruovat cca 250 m dešťové kanalizace a kompletně vybudovat zcela novou splaškovou kanalizaci, v podobné délce.
Mnozí si jistě všimli, že rychlost na nové komunikaci je ještě omezena. Hlavním důvodem je to, že stále probíhají práce typu osazování obrubníků, finálních úprav krajnice a podobně. To bude trvat cca do půli prosince.
V posledních letech to bylo druhé omezení provozu v Hamrech. Musíme však počítat s tím, že v okamžiku startu největšího projektu (kanalizace) se budeme s dopravními problémy opět potýkat. Obec se však snaží tento případný dopad na občany co nejvíce snížit a počítá se například s tím, že budou některé polní cesty zpevněny a provoz bude probíhat po nich.