Dnes je: Sobota 20.04.2024 Svátek má: Marcela

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

Možnost placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO

Finanční úřad pro Kraj Vysočina vydal tiskovou zprávu, která informuje o možnosti placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO.

Platit daň prostřednictvím SIPO může poplatník této daně, kterému bylo Českou poštou přiděleno spojovací číslo a daň na dané zdaňovací období mu byla stanovena a předepsána na jeho osobní daňový účet. Pokud poplatník nemá přiděleno spojovací číslo SIPO, může se o jeho přidělení přihlásit na kterékoliv poště.

Daň prostřednictvím SIPO lze platit od zdaňovacího období roku 2016. Stačí vyplnit tiskopis Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO a předložit příslušnému pracovišti Finanční správy nejpozději do 31. ledna 2016. Formulář Oznámení je k dispozici na stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz nebo na kterémkoli pracovišti Finanční správy. Nedílnou součástí Oznámení je doklad prokazující přidělení spojovacího čísla (např. doklad o přidělení spojovacího čísla nebo aktuální platební doklad SIPO, resp. rozpis bezhotovostní platby SIPO). Postačí přiložit prostou kopii.

Uvedené Oznámení není třeba podávat každoročně. Vztahuje se i na všechna následující zdaňovací období, a to až do doby uplatnění Oznámení, ve kterém je výslovně vyznačeno ukončení placení daně prostřednictvím SIPO, nejpozději do 15. března zdaňovacího období, ve kterém již poplatník nechce hradit daň prostřednictvím SIPO.

Zde naleznete leták Finanční správy.  pdf-ikona