Dnes je: Úterý 25.06.2024 Svátek má: Ivan

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

Pouť po letech v Najdeku

Po více než 20 letech se v areálu „Na Stráni“ v Najdeku objevila pouť, která nejednomu dítku zpříjemnila nedělní odpoledne. Třetí zářijovou neděli se konala v místní části Najdek pouť, která započala v pravé poledne bohoslužbou v kapli v Najdeku. Následovalo zábavné odpoledne v areálu „Na Stráni“, kde na návštěvníky čekalo několik atrakcí, děti vyzkoušely kolotoč pro nejmenší, houpačky či skákací hrad. Tak jako na každé pouti, nechyběl zde ani stánek s cukrovou vatou, nepřeberným množstvím perníků a dalšími sladkostmi. Radost mohl dětem udělat i některý z nafukovacích balónků ve formě různých motivů. Docela rušno bylo i na střelnici, kde měli příležitost návštěvníci, ať z řad dětí či dospělých, vystřelit růži tomu, na kom jim záleží, případně vybrat z nabízených plyšáků a jiných hraček. A pro ty hladové a žíznivé připravil místní hasičský sbor občerstvení ve formě pečené krkovice, klobás, párků v rohlíku, piva a vynikajícího domácího bezového nápoje.
Zpestřením pro přítomné byla možnost obhlídky a svezení automobilovou stříkačkou italské výroby zn. Isota FRANCHINI AD 16 vyrobenou v roce 1927. Jedná se o raritu, kterou již od roku 1961 spravuje hasičský sbor z Nové Vsi u Heřmanova. Hasiči z Nové Vsi s tímto vozem dojeli na „Najdeckou pouť“ po vlastní ose v dobových uniformách. Za účast na akci jim patří upřímné poděkování.

Příjemné odpoledne bylo zakončeno posezením do pozdních večerních hodin. Akci navštívilo množství dětí i rodičů a můžeme ji hodnotit za vcelku zdařilou.

L. Vala, SDH Najdek