Dnes je: Pátek 19.07.2024 Svátek má: Čeněk

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

Putování do pekla 4

Rok se s rokem sešel a místní Brdíčkův mlýn (Šlakhamr) první prosincovou sobotu opět obsadili čerti společně s Mikulášem a anděly.
Prostředí, ve kterém nechyběly tyto tři postavy společně s ukázkami práce uměleckých kovářů, připravil Sbor dobrovolných hasičů Najdek společně se spoustou dalších dobrovolníků v rámci akce s význačným názvem „Putování do pekla 4“. Pořádání této akce bylo umožněno v příjemném prostředí areálu Brdíčkova mlýna – Šlakhamru, jenž je ve správě Technického muzea v Brně.
Na mikulášsko-čertovské odpoledne do mlýna si našlo cestu přes 230 dětí v doprovodu rodičů či prarodičů. Děti měly možnost navštívit Mikuláše s andělem, kde byly hodné a šikovné odměněny balíčkem. A ty méně bojácné pak mohly navštívit čerty v samotném pekle, kde za splnění drobných úkolů obdržely menší sladkost. Pro zpestření byla na dvoře areálu již tradičně připravena další vystoupení, nechybělo přetahování lana s čerty a oblíbená „čertovská tancovačka“.
Výbornou atmosféru celého odpoledne dotvářela práce uměleckých kovářů, kteří ve funkčním hamru předváděli svůj um. Občasné spouštění katru a parního stroje, výborná kulisy tvořící muzika a občerstvení, kde nechyběla možnost opečení klobásy, vychutnání čerstvých brambůrek či zahřátí se šálkem svařáku, tak jen dotvářely tu krásnou atmosféru mikulášsko-čertovského odpoledne.

Zde naleznete fotogalerii, kterou budeme průběžně aktualizovat.