Dnes je: Pondělí 20.05.2024 Svátek má: Zbyšek

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

Stavění máje, Motoriáda

Na přelomu dubna a května bylo v Najdeku opět rušno. Místní hasičský sbor připravil, tak jako každoročně, pro místní občany a další zájemce dvě kulturní akce.

30. dubna byla v areálu „Na Stráni“ tradičně ozdobena a postavena máj, která v letošním roce přesáhla úctyhodných 25 metrů. Její délka a omezený počet stavějících tak prodloužil běžnou dobu tohoto úkonu. V průběhu dne byla také připravena hranice s čarodějnicí, k jejímuž tradičnímu upálení došlo za přítomnosti početného publika až ve večerních hodinách. Během stavění a následného pálení hranice mohli návštěvníci využít připraveného občerstvení.

V pondělí 1. 5. uspořádali hasiči již třetí ročník „Motoriády“, srazu motorových strojů domácí i tovární výroby jako jsou mopedy, motocykly, historické automobily, traktory, malotraktory a jiné samohyby. Sraz těchto strojů byl ve Šlakhamrech, odkud po seřazení následovala spanilá jízda obcí s následnou výstavou v areálu „Na Stráni“, kde byl připraven volný program a občerstvení. Letošního ročníku se účastnilo 44 strojů, z nichž některé byly opravdovými skvosty.

Obě akce můžeme považovat za vydařené a těšit se tak společně na další akce, pořádané Sborem dobrovolných hasičů v Najdeku, které se nezadržitelně blíží. Nejbližší akcí v roce letošním bude v sobotu 17. 6. 2017 jubilejní 10. ročník dětského dne v areálu „Na Stráni“.