Dnes je: Čtvrtek 02.04.2020 Svátek má: Erika

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

Hlášení obecního rozhlasu

Poplatky za odpady, poplatky za psa

Vážení občané, informujeme vás, že poplatky za odpady a poplatky za psa je možné hradit převodem. Údaje pro platbu si domluvte na sekretariátu na telefonu 566 629 229, nebo e-mailem jana@hamryns.cz. Poplatky můžete platit do konce září, v případě platby v hotovosti proto prosím přijďte, až pominou mimořádná opatření.


 

Opatření v souvislosti s nouzovým stavem – AKTUALIZACE

Informujeme občany o aktuálních opatřeních v naší obci:

-Obecní úřad Hamry nad Sázavou bude mít v souladu s nařízením vlády omezený provoz. Úřední hodiny budou v pondělí od 9:00 do 12:00 a ve středu od 14:00 do 17:00. Pokud je to možné, nechoďte osobně na úřad a použijte telefonické spojení, e-maily, popř. jiné možnosti.

-Obecní úřad Hamry n.S. nabízí možnost zajištění nákupu nejnutnějších potřeb. Tato možnost je určena pro občany, kteří si nemohou tyto nákupy zajistit jiným způsobem. Nebojte se, nestyďte se a dejte nám vědět na OÚ.

-Žádáme všechny občany o používání respirátorů, roušek nebo jakéhokoliv jiného zakrytí úst a nosu na veřejnosti. Ochranné rukavice také pomáhají snížit riziko přenosu. Na OÚ nám můžete doručit roušky domácí a my je pak předáme těm, kteří o ně požádají.

-Podle stanoviska Státního zdravotního ústavu, by občané v karanténě měli zavázat použité roušky a kapesníky do igelitového pytle a ten uložit výhradně do nádoby na směsný komunální odpad.

Podle vývoje situace se budeme snažit Vás dále informovat o důležitých skutečnostech na vývěskách, webových stránkách, e-mailem, SMS a na úřední desce.

V zájmu zdraví nás všech Vás žádáme o dodržování nařízení vlády a dalších opatření, která mohou napomoci ke zdárnému zvládnutí situace.

Pracovníci OÚ Vám děkují za pochopení a dále pak všem, kteří se podílí na zvládání mimořádné situace za jejich nasazení.


 

Informace ze Základní školy

Vzhledem k aktuální situaci ve školství budou dětem naší školy zadávány úkoly elektronicky. Instrukce najdou rodiče na webových stránkách školy www.skolahamryns.cz. V pondělí 16. března bude pro vyzvednutí pracovních sešitů škola otevřena od 8 do 12 hodin, rodiče si také budou moci vyzvednout Žádost o ošetřovné pro děti mladší 10 let.

 

 


 

NEAKTUÁLNÍ:


 

 

 

Zrušení Country bálu

V souvislosti s nařízením vlády o zákazu pořádání kulturních a dalších akcí hasiči SDH Hamry informují, že Country bál, který se měl uskutečnit v sobotu 14. března, je zrušen.


 

Veřejné zasedání zastupitelstva č. 12

Zveme vás na další veřejné zasedání zastupitelstva obce, které se bude konat ve středu 18. března v 19 hodin v obřadní síni Obecního úřadu. Pozvánku s programem naleznete zde.


 

Dětský karneval

Pionýrská skupina Údolí slunce pořádá dne 23. února dětský karneval. Začátek ve 14 hodin v kulturním domě, ukončení v 17 hodin. Můžete se těšit na odpoledne plné her, nebude chybět tombola a občerstvení.


 

Zásilková služba – drůbež Gallus

Společnost Gallus Extra nabízí zásilkovou službu na dodávku drůbeže až do domu. Bližší informace naleznete v příloze nebo na www.prodej-drubeze.cz. Soubor s podrobnostmi: Zásilková služba – drůbež GALLUS


 

Kondiční trénink pro ženy

Pro štíhlejší postavu, skvělou kondici a radost z pohybu – cvičení v tělocvičně v Hamrech, každou sobotu od 19 do 20 hodin. Začíná se 8. února. Plán cvičení: 3 x 20 minut, kardio, posilování, strečink. Budete potřebovat: podložku na cvičení, obuv do tělocvičny a ručník. Cena: vstup na 1 hodinu 80 Kč, permanentka na 10 hodin 650 Kč. Kontakt: Věra Neumannová, tel. 721 354 436. www.teloamysl.cz


 

Nárůst stavu kůrovců

Upozorňujeme vlastníky lesů na nárůst stavu kůrovců v lesích a žádáme o jejich zvýšenou aktivitu, která může omezit výši škod a zbrzdit průběh kalamity. Proto vyzýváme vlastníky lesů k  opětovnému prověření stavu jejich lesů a k odstranění a k asanaci napadených stromů se zaměřením na stromy čerstvě schnoucí. Napadené dřevo je třeba urychleně mechanicky či chemicky ošetřit, a to před výletem dospělců z napadeného dříví. Na tyto činnosti jsou poskytovány krajem dotace. Vylétlé opuštěné souše se zpracovávat nemusí.