Dnes je: Pátek 29.05.2020 Svátek má: Maxmilián a Maxim

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

Hlášení obecního rozhlasu

Odkalování vodovodní sítě

Vodárenská akciová společnost oznamuje, že ve dnech 1. – 8. června 2020 proběhne pravidelné odkalování vodovodních sítí ve Žďáru nad Sázavou, Radonínu a Budči, během kterého může dojít ke snížení tlaku nebo zákalu vody. Následně v pracovních dnech proběhne pravidelné odkalování v obci Hamry nad Sázavou.


 

Žákovou horou k oslavě 50 let CHKO Žďárské vrchy

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR Vás zvou na tuto akci, která se uskuteční 30.5.2020 od 10 do 16 hodin,- naučná stezka národní přírodní rezervací Žákova hora. Co vás čeká? Šest stanovišť, na kterých z blízka poznáte zdejší pozoruhodný les. Odkud začít? Trasa nemá výchozí bod, pouze určený směr. Jak dlouho to zabere? Stanoviště budou otevřená od 10 do 16 hodin, minimální čas na celý okruh je 1,5 hodiny. Pro koho akce je? Pro všechny pěší, není vhodná pro kočárky. Více informací naleznete na stránkách http://zdarskevrchy.ochranaprirody.cz/


 

Zahrádkářský jarmark v Novém Veselí

Společnost Plastia pořádá zahrádkářský jarmark, který se koná v Novém Veselí od 14.4.-31.5. 2019, po-pá 9:00-17:30 hod, so 8:00 – 11:30 hod., na státní svátky bude zavřeno. Zakoupit si zde můžete samozavlažovací i běžné květináče a truhlíky, květiny, byliny, semena a hnojiva. Nákup je možný pouze v roušce a při dodržování bezpečnostních opatření. Na místě bude k dispozici dezinfekce pro váš bezpečný nákup.


 

Oprava mostu na silnici 1/19

Společnost MADOS MT s.r.o. oznamuje, že od 6.4. do 31.5. 2020 bude dokončovat opravu silnice 1/19 v úseku od čerpací stanice OMV po most přes železnici v Sázavě. Oprava bude probíhat postupně posuvnými pracovními místy o maximální délce 50m. Doprava bude řízena semafory a vždy zůstane alespoň jeden pruh volný. Jezděte prosím v těchto místech se zvýšenou opatrností a ohleduplně. Děkujeme za pochopení.


 

Desinfekční prostředky v místní drogerii

Drogerie Lilie oznamuje, že v sortimentu nyní naleznete také desinfekční gely na ruce a antibakteriální vlhčené ubrousky. K zakoupení jsou také bavlněné roušky. Sídlo Drogerie Lilie – bývalý Obecní úřad. Otevírací doba je každý pracovní den od 14 do 17 hodin.


 

Poplatky za odpady, poplatky za psa

Vážení občané, informujeme vás, že poplatky za odpady a poplatky za psa je možné hradit převodem. Údaje pro platbu si domluvte na sekretariátu na telefonu 566 629 229, nebo e-mailem jana@hamryns.cz. Poplatky můžete platit do konce září, v případě platby v hotovosti proto prosím přijďte, až pominou mimořádná opatření.


 

Opatření v souvislosti s nouzovým stavem – AKTUALIZACE

Informujeme občany o aktuálních opatřeních v naší obci:

-Obecní úřad Hamry nad Sázavou bude mít v souladu s nařízením vlády omezený provoz. Úřední hodiny budou v pondělí od 9:00 do 12:00 a ve středu od 14:00 do 17:00. Pokud je to možné, nechoďte osobně na úřad a použijte telefonické spojení, e-maily, popř. jiné možnosti.

-Obecní úřad Hamry n.S. nabízí možnost zajištění nákupu nejnutnějších potřeb. Tato možnost je určena pro občany, kteří si nemohou tyto nákupy zajistit jiným způsobem. Nebojte se, nestyďte se a dejte nám vědět na OÚ.

-Žádáme všechny občany o používání respirátorů, roušek nebo jakéhokoliv jiného zakrytí úst a nosu na veřejnosti. Ochranné rukavice také pomáhají snížit riziko přenosu. Na OÚ nám můžete doručit roušky domácí a my je pak předáme těm, kteří o ně požádají.

-Podle stanoviska Státního zdravotního ústavu, by občané v karanténě měli zavázat použité roušky a kapesníky do igelitového pytle a ten uložit výhradně do nádoby na směsný komunální odpad.

Podle vývoje situace se budeme snažit Vás dále informovat o důležitých skutečnostech na vývěskách, webových stránkách, e-mailem, SMS a na úřední desce.

V zájmu zdraví nás všech Vás žádáme o dodržování nařízení vlády a dalších opatření, která mohou napomoci ke zdárnému zvládnutí situace.

Pracovníci OÚ Vám děkují za pochopení a dále pak všem, kteří se podílí na zvládání mimořádné situace za jejich nasazení.


 

Informace ze Základní školy

Vzhledem k aktuální situaci ve školství budou dětem naší školy zadávány úkoly elektronicky. Instrukce najdou rodiče na webových stránkách školy www.skolahamryns.cz. V pondělí 16. března bude pro vyzvednutí pracovních sešitů škola otevřena od 8 do 12 hodin, rodiče si také budou moci vyzvednout Žádost o ošetřovné pro děti mladší 10 let.

 

 


 

NEAKTUÁLNÍ:


 

 

Koberce TREND

KOBERCE TREND mají mimořádnou akci mínus 25% na všechno zboží! Pouze od této středy 20.5.2020 do soboty 23.5.2020 mínus 25% na vše! Přesvědčte se o skvělých cenách na koberce, pvc, vinyl, laminát a další sortiment v prodejně Koberce Trend Žďár nad Sázavou, Okružní 11. Pouze tuto středu až sobotu sleva pro všechny a na všechno mínus 25%.


 

Oznámení hejtmana Kraje Vysočina o konci období déle trvajícího nadměrného sucha

Konec období déle trvajícího nadměrného sucha, jehož začátek byl oznámen dne 6.4.2020, nastává ke dni 5.5.2020.


 

Obnovení provozu místní knihovny

Půjčovní den: úterý, v čase 14.00-16.30 hodin. Knihovnice paní Vašková upozorňujeme na současné opatření:

1. V knihovně smí být max.5 osob(včetně knihovnice)

2.Vstup pouze s rouškou!

3.Při příchodu použít dezinfekci na ruce.

4.Dodržovat rozestup 2 metry.

5.Knihy, které vracíte, odložte na místo označené KARANTÉNA-VRÁCENÉ KNIHY. Knihovnice je uloží do boxu ozn. KARANTÉNA, kde musí zůstat oddělené 3 dny! Není tedy možno je někomu hned půjčit.

6.Pobyt v prostorách knihovny je dobré omezit na dobu nezbytně nutnou.

7.Seniorům starším 65 let mohu po domluvě zanést četbu domů.

Pokud někomu dělají problém schody nebo nechce vstoupit do knihovny, může se (při pěkném počasí ) posadit venku a já za ním přijdu.

Věřím, že se nám společně podaří znovu obnovit život v naší knihovně a prosím pozor na zkrácenou půjčovní dobu. Vaše knihovnice Marcela Vašková.


 

Zákaz pálení klestí v lese a vypalování suché trávy 

Na základě skokového navýšení hlášených požárů lesních porostů a luk požádal ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Jiří Němec hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka o přijetí okamžitých omezujících opatření na území celého Kraje Vysočina. Důvodem je dlouhotrvající sucho, násobně vyšší aktivita obyvatelstva v mýcení lesů a pálení odpadu v zahrádkářských koloniích. Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina aktuálně plní klíčové úkoly související s omezením šíření COVID-19. Využití jeho kapacit a zdrojů je na hranici možností.


 

Prodej kuřic

Firma Bromová – Seč bude prodávat kuřice různých barev, stáří 20 týdnů cena 195 Kč/kus. Prodej se uskuteční v neděli 10.5. u požární zbrojnice Hamrech v 10:30 hodin.


 

Svoz nebezpečného odpadu

V pondělí 4. května 2020 bude v obci probíhat svoz nebezpečného odpadu. Místa a časy jsou následující:

LESKOVICE v místě kontejnerů, 15.30 – 15.45 hod.
CHATOVÁ osada KŘIVÁK, 15.50 – 16.05 hod.
U LOMU v místě kontejnerů, 16.15 – 16.25 hod.
BERNATKY, Sluneční vrch, spodní kontejnery, 16.30 – 16.40 hod.
HORNÍ HAMRY v místě kontejnerů u Frendláku, 16.50 – 17.05 hod.
U hasičské zbrojnice Hamry, 17.10 – 17.25 hod.
U hasičské zbrojnice Najdek, 17.30 – 17.45 hod.
ŠLAKHAMRY točna, 17.50 – 18.05 hod.

Opětovně upozorňujeme, aby obyvatelé přinášeli odpad až v době svozu k přistaveným autům!
Pokud se odpad plní na místech svozů dopředu dochází k protahování svozu a znečištění míst ukládáním odpadů.

Není možné v rámci těchto svozů odebírat eternit a lepenku!!!

Při této akci se bude sbírat i velkoobjemový odpad.