Dnes je: Neděle 09.08.2020 Svátek má: Roman

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

Hlášení obecního rozhlasu

Motoriáda + zábava Na Stráni

V sobotu 8.8. proběhne 5. ročník Motoriády. Motorová vozidla všeho druhu, veteráni, traktory, motorky, hasičská i vojenská technika projede obcí, výjezd je v 15 hodin z točny ve Šlakhamrech. Zajímavostí určitě bude jízda těžkého tahače Tatry KOLOS.

Od 20 hodin se Na Stráni uskuteční taneční zábava pod širým nebem. K tanci i poslechu pro všelidové vrstvy hraje místní kapela „JÁRY BAND“. Podávat se bude pečené maso, dobré pivo, víno a další občerstvení.


 

Odečty elektroměrů

Ve dnech 11. a 12.8. 2020 (úterý, středa) budou prováděny odečty elektroměrů v naší obci. Společnost e-on žádá, aby v tento den byly zpřístupněny elektroměry, případně aby byl zanechán stav elektroměru na viditelném místě.


 

Prodej kuřic

Firma Bromová – Seč bude prodávat kuřice různých barev, stáří 11 až 14 týdnů, cena 140 až 200 Kč/kus. Prodej se uskuteční ve dnech 1.8. a 29.8. u požární zbrojnice v Hamrech v 10:30 hod.


 

Mandelinka

Upozorňujeme drobné pěstitele brambor, že v obci byl zaznamenán výskyt mandelinky bramborové. Žádáme tímto pěstitele o častější kontroly a sběr mandelinek z rostlin. Pomůžete tím sobě i ostatním. Děkujeme za pochopení.


 

Poplatky za odpady, poplatky za psa

Vážení občané, informujeme vás, že poplatky za odpady a poplatky za psa je možné hradit převodem. Údaje pro platbu si domluvte na sekretariátu na telefonu 566 629 229, nebo e-mailem jana@hamryns.cz. Poplatky můžete platit do konce září, v případě platby v hotovosti proto prosím přijďte, až pominou mimořádná opatření.


 

 


 

NEAKTUÁLNÍ:


 

 

Poutní mše svatá

Poutní mše svatá se uskuteční v sobotu 4. července v 11:00 u Kapličky sv. Cyrila a Metoděje v Dolních Hamrech.


 

Desinfekční prostředky v místní drogerii

Drogerie Lilie oznamuje, že v sortimentu nyní naleznete také desinfekční gely na ruce a antibakteriální vlhčené ubrousky. K zakoupení jsou také bavlněné roušky. Sídlo Drogerie Lilie – bývalý Obecní úřad. Otevírací doba je každý pracovní den od 14 do 17 hodin.


 

Zahrádkářský jarmark – prodloužení

Společnost Plastia oznamuje prodloužení otevření zahrádkářského jarmarku do 12.6.2020, který se koná v Novém Veselí, po-pá 9:00-17:30 hod, so 8:00 – 11:30 hod. Zakoupit si zde můžete samozavlažovací i běžné květináče a truhlíky, sazenice květin, byliny, zeleniny a hnojiva. Nákup je možný pouze v roušce a při dodržování bezpečnostních opatření. Na místě bude k dispozici dezinfekce pro váš bezpečný nákup.


 

Odkalování vodovodní sítě

Vodárenská akciová společnost oznamuje, že ve dnech 1. – 8. června 2020 proběhne pravidelné odkalování vodovodních sítí ve Žďáru nad Sázavou, Radonínu a Budči, během kterého může dojít ke snížení tlaku nebo zákalu vody. Následně v pracovních dnech proběhne pravidelné odkalování v obci Hamry nad Sázavou.


 

Žákovou horou k oslavě 50 let CHKO Žďárské vrchy

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR Vás zvou na tuto akci, která se uskuteční 30.5.2020 od 10 do 16 hodin,- naučná stezka národní přírodní rezervací Žákova hora. Co vás čeká? Šest stanovišť, na kterých z blízka poznáte zdejší pozoruhodný les. Odkud začít? Trasa nemá výchozí bod, pouze určený směr. Jak dlouho to zabere? Stanoviště budou otevřená od 10 do 16 hodin, minimální čas na celý okruh je 1,5 hodiny. Pro koho akce je? Pro všechny pěší, není vhodná pro kočárky. Více informací naleznete na stránkách http://zdarskevrchy.ochranaprirody.cz/