Dnes je: Pondělí 18.01.2021 Svátek má: Vladislav

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

FC Hamry nad Sázavou

Tělovýchovná jednota s plným názvem FC Hamry nad Sázavou o. s. vznikla zaregistrováním u Ministerstva vnitra 10. 7. 2007 schválením stanov. Dále byla 24. 9. 2007 přijata do ČSTV a následně 15. 11. 2007 do Českomoravského fotbalového svazu. Zakladateli fotbalového oddílu byli Karel Dvořák a Vladimír Stehlík.

Do soutěží na sezónu 2008/2009 byly přihlášeny tři oddíly – přípravka, dorost a muži. Během následujících let se členská základna rozrůstala a v současné době má hamerský fotbalový klub 85 aktivních členů.

O chod celého klubu se stará výbor ve složení: předseda – Zdeněk Svoboda, místopředseda – Karel Dvořák, hospodář – Josef Kaláb, organizační pracovník – Lenka Stehlíková. Důležitou funkci plní také trenéři. Mužstvo A trénuje Miloslav Bureš, vedoucím mužstva je Jaroslav Špinar. Vedoucím mužstva B je Michal Peterka.

IMG_2624Především muži A učinili významný hráčský posun, neboť během čtyř let postoupili ze 4. třídy až na přední příčky II. třídy okresního přeboru. Pro fotbalový klub je důležitá také výchova mládeže. V současné době zde hraje mladší přípravka a mladší žáci. I přes krátkodobou účast ve fotbalových soutěžích mají za sebou celou řadu úspěchů. V minulém roce se stala starší přípravka pod vedením Karla Dvořáka a mladší přípravka pod vedením Kamila Suského a Jaroslava Krejčího přeborníky okresu.

V roce 2009 byly z dotací Evropské unie a za finančního přispění obce vybudovány kabiny a multifunkční hřiště, na kterém se odehrávají i fotbalové zápasy. Hřiště slouží i ostatním organizacím v obci, například hamerské mateřské a základní škole nebo místním hasičům.

Každoročně v létě se za účasti hamerských hráčů a pozvaných týmů koná Memoriál Vladimíra Stehlíka na památku prvního předsedy klubu. Pro děti je o hlavních prázdninách připraveno fotbalové soustředění. Důležitá je také příprava všech hráčů, na hřišti se trénuje několikrát v týdnu. Zimní příprava mužů i dětí probíhá v hamerské tělocvičně, přípravné zápasy se odehrávají na umělé trávě ve Žďáře nad Sázavou.

Velký zájem o fotbal v naší obci svědčí i vysoká návštěvnost především během zápasů mužstva A, a také početná fanouškovská základna.

Tabulku a následující zápasy A týmu naleznete na těchto stránkách.
Tabulku a následující zápasy B týmu naleznete na těchto stránkách.
Tabulku a následující zápasy mladších žáků naleznete na těchto stránkách.
Tabulku a následující zápasy mladší přípravky naleznete na těchto stránkách.