Dnes je: Pondělí 20.05.2024 Svátek má: Zbyšek

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

FC Hamry nad Sázavou

Tělovýchovná jednota s plným názvem FC Hamry nad Sázavou o. s. vznikla zaregistrováním u Ministerstva vnitra 10. 7. 2007 schválením stanov. Dále byla 24. 9. 2007 přijata do ČSTV (nyní ČUS) a následně 15. 11. 2007 do Českomoravského fotbalového svazu (nyní FAČR). Zakladateli fotbalového oddílu byli Karel Dvořák a Vladimír Stehlík.

Do soutěží na následující sezónu 2008/2009 byly přihlášeny celkem tři oddíly – přípravka, dorost a muži. A hned první sezóna byla pro klub úspěšná, kdy muži svoji soutěž vyhráli a postoupili do III. třídy Okresní soutěže. Zde působili pouze dva ročníky, protože sezóna 2010/2011 byla opět postupová, a náš oddíl mohl slavit postup do nejvyšší okresní soutěže – II. třídy Okresního přeboru, kde muži působili až do roku 2019. Tento rok byl totiž pro klub opět postupový a naše A mužstvo tak nyní působí v krajské soutěži – I.B třídě Kraje Vysočina. Od počátku vzniku klubu se taktéž každoročně rozrůstá členská základna, máme rezervní tým mužů, u mládeže týmy benjamínků, mladší a starší přípravky. I přes krátkou dobu činnosti klubu mají i naše mládežnické týmy za sebou celou řadu úspěchů.

V roce 2009 byly z dotací Evropské unie a za finančního přispění obce vybudovány kabiny a multifunkční hřiště, na kterém se odehrávají fotbalové zápasy. Hřiště slouží i ostatním organizacím v obci, například hamerské mateřské a základní škole nebo místním hasičům.

V roce 2016 došlo ke změně názvu klubu na FC Hamry nad Sázavou z.s. (zapsáno do rejstříku dne 23. 2. 2016 v Brně).

V roce 2018 byly za podpory Kraje Vysočina vybudovány nové střídačky, které splňují předepsané parametry pro vyšší soutěže.

V roce 2019 se podařilo opět získat podporu z fondu Kraje Vysočina a vybudovat na fotbalovém hřišti automatický zavlažovací systém.

 

O chod celého klubu se stará výbor ve složení:

Předseda: Pavel NOVOTNÝ

Členové VV:  Petr PINKAVA, Ladislav SÝS, Vojtěch ZEDNÍČEK, Jiří KOLARIK, Petr VAŠEK, Jakub JUN

Důležitou funkci plní také trenéři.

Muži A: Jan ZÁBRANSKÝ, Vojtěch ZEDNÍČEK

Muži B: František MARTAUS

  1. přípravka: David HRSTKA, Petr VAŠEK
  2. přípravka: Jiří KOLARIK, David RUSS

 

Stav členské základny v evidenci Fotbalové asociace České republiky a České unii sportu (dále jen jako FAČR a ČUS) je uveden ke dni 31. 12. 2020.

Počet členů celkem: 95

Počet dospělých členů: 52

Počet mládežnických členů: 43

 

Aktivity:

Každoročně v létě se za účasti hamerských hráčů a pozvaných týmů koná Memoriál Vladimíra Stehlíka na památku prvního předsedy klubu.

V měsíci květnu náš klub pamatuje i na ty menší a pořádá dětský den pro MŠ a ZŠ, kde si můžou děti zasoutěžit a porovnat své dovednosti, odměnou jim je pak malé občerstvení a menší dárek pro všechny.

Příprava:

Důležitá je také příprava všech hráčů, na hřišti se trénuje několikrát v týdnu. Zimní příprava mužů i dětí probíhá v hamerské tělocvičně, přípravné zápasy a některé tréninky se odehrávají na umělé trávě ve Žďáře nad Sázavou.

Velký zájem o fotbal v naší obci svědčí i vysoká návštěvnost především během zápasů mužstva A, a také početná fanouškovská základna.

Tabulku a následující zápasy A týmu naleznete na těchto stránkách.

Tabulku a následující zápasy B týmu naleznete na těchto stránkách.