Dnes je: Pátek 19.07.2024 Svátek má: Čeněk

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

SDH Najdek

sdhnajdekSbor dobrovolných hasičů v Najdeku byl založen 18. srpna 1945 a jeho činnost začínala ve velmi skromných podmínkách. Do začátku byla k dispozici jedna ruční stříkačka a zapůjčené potřebné množství hadic od hasičského sboru města Žďáru.
Ke sboru se při jeho založení přihlásilo 47 místních občanů, z toho 23 činných
a 24 přispívajících.

Sbor dobrovolných hasičů v Najdeku od svého založení funguje nepřetržitě. V průběhu let se několikrát obnovila hasičská technika, jejíž základnu v současnosti tvoří:

  • CAS 25 Škoda 706 RTH, r.v. 1962
  • VW Caravelle, r.v. 1993
  • skříňový přívěs, r.v. 2013, se zabudovanou požární stříkačkou PS 12.

Počty členů ve sboru se v průběhu let měnily. Permanentní výchovou a vzděláváním mládeže se sbor rozrostl do současné podoby, kdy členskou základnu tvoří celkem 106 členů, z toho 29 členů mládeže a dorostu, 26 žen a 51 mužů.

Sbor dobrovolných hasičů Najdek je ve své činnosti aktivní, v průběhu roku pořádá pravidelné brigády, kde dochází k opravě, údržbě a zlepšování požární techniky současně s budováním a zvelebování požární zbrojnice. Dále sbor během roku pořádá několik kulturních a sportovních akcí, mezi které lze zařadit například velikonoční zábavu, stavění máje, dětský den spojený s kácením máje, dětský tábor a v neposlední řadě i tvorbu zimního kluziště. Většina těchto akcí je pořádána v místním areálu „Na Stráni“. Areál naleznete zde.

O sboru dobrovolných hasičů Najdek se můžete více dozvědět na www.sdhnajdek.cz.