Dnes je: Pondělí 20.05.2024 Svátek má: Zbyšek

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

OÚ Hamry a pomoc Ukrajině

Vážení přátelé, stejně jako většina světa i my sledujeme dění na abnormálně zkoušené Ukrajině. Víme, že obrovské množství občanů v Hamrech se účastní nejrůznějších sbírek a přispívá, jak jen může. A vzhledem k tomu, že i na Obecní úřad dorazila otázka, zda nebude organizovat nějakou sbírku, chtěli bychom sdělit:

V tuto dobu se domníváme, že každý, kdo chce pomoci si umí najít kontakty na nejrůznější organizace či instituce a přispět tam, není to nijak složité.

V čem však budete moci či už můžete pomoci v Hamrech:

1) místostarostovi Hamrů se podařilo kontaktovat lidi z Ukrajiny, kteří už pomáhají ubytovávat běžence v našem okrese. Máte-li i Vy možnost a chtěli byste takto pomoci (ubytovat zejména maminky s dětmi), prosím kontaktujte telefonicky pana Huberta Křesťana, tel.: 602 778 104.

2) V následující době chceme pomáhat tak, že se pravděpodobně pokusíme vyhlásit mezi občany sbírku na stipendia pro ukrajinské studenty tak, aby mohli v Česku studovat. Vše bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet situace. Věříme, že i tato pomoc bude v následující době velmi potřebná. Zatím sbírku ještě nevyhlašujeme, budeme s příslušnými orgány konzultovat a všem občanům dáme aktuálně vědět.

Děkujeme Vám!

OU Hamry