Dnes je: Pondělí 20.05.2024 Svátek má: Zbyšek

hamry

Kontaktní údaje:

Obec Hamry nad Sázavou
Hamry nad Sázavou 322, 591 01

Telefon: 566 623 122
Email: obec@hamryns.cz

> Podrobný kontakt

Retro výlet na Šlakhamr

Zveme Vás na netradiční výlet do minulosti, do dob relativně nedávných. V sobotu 6. srpna se technická památka Šlakhamr ponoří o několik desítek let zpět. Tuto dobu, označovanou jako reálný socialismus, většina z nás ještě pamatuje. Pojďme si připomenout, co jsme tehdy nosili, co jsme jedli, v čem jsme jezdili, co jsme poslouchali a jaké filmy tehdy vznikaly. Některé věci už zapadly v prachu dějin, jiné máme zcela v živé paměti. Co třeba céčka? Taky jste je sbírali? Legendární branná cvičení nebo vysněné rifle. A na co si vzpomínáte vy? Podělte se s námi o své vzpomínky. Budete se také divit, jak staré jsou už některé stále populární filmy. Poznáte je podle známé hlášky?

Po celý den od 10 do 17 hodin vás na Šlakhamru čekají úkoly a soutěže s nádechem retra. Některé vyžadují spíše pamětníky, jiné budou pro děti. Přijďte svým potomkům ukázat, jak jste prožívali své mládí. Zahrajte si s námi a pomozte dotvořit dobovou atmosféru tím, že přijdete v retro oblečení nebo s retro doplňky.

O zábavu nebude nouze. A o tom, že řemeslo má zlaté dno, vás jako vždy přesvědčí naše sehraná parta kovářů. Uvidíte ukázky kování na bucharu i na ručních kovadlinách. A ti nejstatečnější si vyzkouší vykovat hřebík na památku.

Na výlet vás doveze stylový historický autobus ze sbírek Technického muzea v Brně, který bude po celý den zajišťovat dopravu mezi Žďárem a Hamry nad Sázavou. Jízdní řád zveřejníme s dostatečným předstihem.

Retro výlet na Šlakhamr pro Vás pořádá Technické muzeum v Brně.